Zencefilin Faydaları Nelerdir ?

32
views

Zencefilin Faydaları

Zencefil bitkisi modern tıpta ve ilkel olarak ”koca kadın” ilacı verilen ilkel ilaç olarakta kullanılmaktadır. Bu bitki bazılarına göre baharat bazılarına göre bitki olarak adlandırılır. Faydaları hastalıklardan, kilo vermeye kadar bir çok dalda işe yarar ve çokca kullanılır. Eğer sağlıklı yaşamak ya da hastalıklarınızı atlatmak istiyorsanız mutlaka bu bitkiyi kullanırsınız. Bunu sevmeseniz bile zorunlu olarak kullanırsınız. İşte bu yüzden zencefilden kurtuluşunuz yok mutlaka ve mutlaka kullanırsınız.

Zencefilin Faydaları
Zencefilin Faydaları

Dünya’da çoğunlukla Asya kıtası, Hindistan ve özellikle Karayiplerde tropikal iklim özellikleri gösteren bölgelerde yetişir. Bu bitki Türkiye sınırlarında maalesef yetişememektedir ve ithal olarak ülkemize girmektedir. Yaş değil de daha çok kuru olarak tüketilen bu bitki, başlıca soğuk algınlıkları, mide bulantıları, bağırsak sorınlarına çare bulmaktadır. Bakalım Zencefilin Faydaları Nelermiş?

Zencefilin En Belirgin Faydaları

Sindirim Sorunları: Gaz çıkartma ve kabızlığın giderilmesinde etkilidir.

Araç Tutması: Otobüs ve araba yolcuklarınızda mideniz bulanıyorsa zencefilli çay ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Diğer mide bulantıları: Nedensizce mideniz bir besini hazmetmeye çalışırken zorlanırsa mideniz bulanabilir. İşte zencefil bu durumda midenizin besinleri hazmetme hızını yükselterek rahatlıkla bulantılarınızı ortadan kaldırır.

Soğuk Algınlıkları: Grip, bronşit gibi durumlarda balgam ve öksürüğü kesmesi için bir bardağın içine toz zencefil, bal, limon ve karabiber ile karıştırıp içerseniz, grip, öksürük ve balgam ortadan kaldırır. Ayrıca özellikle öksürük kesici özelliği vardır.

Önceki İçerikAnanas Acil Durum Diyeti
Sonraki İçerikKırışıklara Karşı Evde Doğal Krem Yapımı
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.