Zayıflamak İçin Goji Berry Kullanımı, Goji Berry Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1049
views

Goji Berry Hakkında

Goji Berry Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Goji Berry Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Goji Berry ve Diyet

Hepimiz hayatımızın bir bölümünde zayıflamaya çalışmışızdır. Kimimiz sağlık için kimimiz güzel görünmek için kilo vermeye çalışır. Aşırı kilosu olan insanlar kalp ve diyabet gibi sağlık sorunlarına sahip olabilirler. Bir çok insan en kısa sürede en etkili yöntemle zayıflamak ister. Ama uzun zamandır kilolu olanların kilolarından kurtulmaları için belirli bir süreye ihtiyaçları vardır. Ve bu süre içerisinde yaşam biçimi beslenme yöntemlerinde değişikliklere gidilmesi gerekir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için fiziksel aktivitelere daha çok yer ayırmamız vücudumuzun ihtiyaç duyduğu, besin ögeleri bakımından daha yararlı olan yiyecekleri tüketmemiz, gerekir. Bu yiyecekler kiloların azalmasıyla birlikte vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineral dengesinin korunmasına yardımcı olur. Günümüzde kilo vermeye yardımcı yiyecekleri ve kilo vermeye yardımcı ilaçları her yerde bulmak mümkün. Fakat bu yiyecekler için çok fazla söylem bulunmasına rağmen bu tarz yiyecekleri alıp kullanmadan önce yeterince bilgiye sahip olmalıyız.

Goji Berry Nedir?

 

Kilo Vermek İçin Goji Berry Kullanımı

İnsanların kilo almalarının asıl nedeni iştahlarını kontrol edemeyerek şekerli yiyecekleri daha çok tüketip vucütta daha fazla şeker isteği oluşturmalarıdır. Diğer bir önemli neden ise spor ve egzersiz eksikliğidir. Diyete Goji Berry eklenerek bu iki neden de ortadan kaldırılabilir.

Goji berry düşük glisemik indekse sahiptir. Yiyecek değerlendirme tablosunda, glisemik indeksi 70 ve üzeri olan gıdalar yüksek glisemik indeksli, 55 ve altında olan gıdalar ise düşük glisemik indeksli olarak kabul edilir. Düşük glisemik indeksli gıdalar açlığı hızlıca yok eder ve iştahımızı kapatarak daha fazla yeme isteğini azaltır. Elma, portakal, muz, karpuz, üzüm gibi besinlerle karşılaştırıldığında Goji Berry 29 glisemik indeks notu ile en düşük glisemik indeksli gıdadır. Goji Berry kullanımı kilo artışında etkili olan nişastalı ve şekerli gıdalara olan isteği düşürür.

Goji Berry Nasıl Kullanılır ?

Goji Berry Yüksek Lif ve Protein Kaynağıdır.

Goji Berry, %21 oranında yüksek life sahip olan bir gıdadır. Bütün lifli gıdalar şeker ve iştah kontrolü sağlar. Daha uzun sürede tokluk hissi vererek yeme isteğini azaltır. Goji Berry içerisinde bulunan kromium adlı madde kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur. Bu madde aynı zamanda yağsız kas kütlesinin kullanılmasına ve daha çok kilo kaybıyla birlikte daha hızlı yağ yakımına yardımcı olur. Kaslar yağlardan daha hızlı kalori yakacağı için kilo alımı önlenmiş olur. Tükettiğimiz yiyecekler enerjiye döndürülmelidir yoksa yağa dönüşerek kilo alımına neden olurlar.

Önceki İçerikDukan Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?
Sonraki İçerikYaz Yemekleriyle Diyette Bezelye ve Kısır Tüketimi
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

3 YORUMLAR

  1. Amerika’da yayınlanan reklamların bir çoğu lifli yiyecekler ve içecekler hakkında olduğunu duymuştum. Bağırsak kanserinin hızla arttığı ülkemizde lifli yiyeceklerin tüketilmesi de yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. Goji Berry’nin %21 oranında lifli olması da insanların bu yiyeceğe yönelmesini sağlıyor. Yüksek miktarda protein içermesi de cabası. Bu besinle zayıflayabilirseniz gerçekten sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.