Yoğurt ve Kuru Yemişlerle Protein ve Enerji Dolu Diyet Günü

270
views

  9.Diyet Günü, 2.ETAP

Tahılsız Kahvaltı
Tahılsız Kahvaltı

Kahvaltı :

Günaydın yine yavaş ve emin adımlar ile diyetimizde ilerlemeye başladık. Yeşillik, domates, salatalık, zeytin ve yumurta İle gayet doyurucu ve diyet bir kahvaltı oldu. Aslında ben artık kendimi diyet yapıyorum gibi hissetmiyorum. Nasıl alıştıysam diyet yapmaya… Bu aralar spor açısından yeni arayışlar içindeyim. Evet her anı harekete çeviriyorum. Mekik, basen hareketleri de tamam. Yürüyüş de tamam ama biraz sıkıcı olmaya başladı araştırmalara devam. Yeni bir sportif aktivite bulmam lazım… O zaman bye bye kilolar?

 

 

 

Ara Öğün
Ara Öğün

Ara Öğün

Öğle öğünüm yok artık. İki ana öğün ve iki ara öğün yapıyorum. Birinci aramı sade Türk kahvesi ile yapıyorum. İkinci aramı da kafeinsiz sade filtre kahve ile yapıyorum. Yanında da bisküvi çok sevdim bu ikiliyi. Hemde benim keyif saatim oluyor. Küçük prenses uyumuş, büyük prenses okula gidiyor.  Spor, alışveriş, temizlik, çamaşır her şeyi bitirip keyif saatim oluyor.Sanırım yediklerimden çok verdiği his bana iyi geliyor. Diyet sadece belli bir disiplinde beslenmek değil bence. Seni mutlu eden keyifler ile diyeti birleştirip hayat olarak devam edebilmektir.Yoksa üç beş kiloyu vermek mesele değildir. Mühim olan bundan bile keyif almaktır.

 

 

101-2Akşam Öğünü:

Akşam yemeğim de en bi sevdiğim yarma çorbası. Hemde tam karışık. Köy yoğurdu ile karıştırdım. Birazda pazı ekledim. Benim kızlarında çok sevdiği bir çorbadır hemde aşırı sağlıklıdır. Bence annelerin göz bebeğidir. İçinde buğday, mısır, fasulye, nohut var. Bunlar kurutulup değirmenden geçirilmiş bu karışımı haşlıyoruz. İçine pazı ekliyoruz ve yoğurtlayıp yiyoruz. Gayet doyurucu bir çorba ben bu çorbayı diyetimde bakliyat tüketemediğim zamanlarda tercih ediyorum ki. Beslenme zincirimizde denge olsun diye. Yanında salata mis gibi oluyor. Gün boyu 3 litre su içildi. Bol bol yürüdüm. Sabah ve ikindide birer tatlı kaşığı chia tohumu yutuldu. Yatmadan mekik çeker yatarım. Gideceksiniz zalım kilolar?

Önceki İçerikChia Tohumunu Gün İçinde Farklı Öğünlerde Kullanımı
Sonraki İçerikDiyet Listesinden Ayrı Kendinize Özel Beslenme Şekli İle Zayıflayın
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.