Tatlı Patatesin Faydaları ve Vücut Bakımı

44
views

Tatlı Patatesin Faydaları ve Vücut Bakımı

Tatlı patates denilince aklınıza şekere bandırılmış bir patates gelmemelidir. Normal bir sebze olan patates bir çoğunuz tüketmemiş olabilir fakat bu yazımızda tatlı patatesin faydaları açıklayarak hemen denemenize yardımcı olacağız.

Tatlı Patates Nedir?

İçerisinde yüksek derecede bulunan A,C ve B6 vitaminleri bulunmaktadır. Farklı besinler yeek yerine vitaminleri almak için hepsi tatlı patateste toplanmıştır. Ayrıca glüten denen olayın tam tersi olan glütensiz bir besindir ve glütene karşı reaksiyon kişiler için tüketilmesi gereken en temel besinlerdir.

Eğer tadını merak ediyorsanız eğer, tadı bal kabağını andırıyor görüntüsüyse bal kabağına çok yakın olan bu besin tuzlu ya da tutsuz atıştırmalıkları rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Tatlı Patatesin Faydaları
Tatlı Patates ve Faydaları

Faydaları

İçerisinde bulunan vitaminler cilt bakımı ve kanser riskini azaltır.

Düşük kalorili ve yüksek lif içerdiği için, uzun süre tok tutar ve diyet yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem besleyici hem tok tutucu yapısıyla hızlı kilo verdirerek destek bir besindir.

Tatlı patateste kolestrol sıfırdır, potasyum yönünden zengin olduğu için kalp hastalıklarına yakalanma riskini ve kalp krizi geçirme riskini azaltan bir besindir.

İçerisindeki vitaminler zengin olduğu için bebeklere püre şeklinde ve çocukların da gelişimde olduğunu düşünerek gelişim çağındakilere tükettirilerek sağlıklı bir gelişim sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikKırışıklara Karşı Evde Doğal Krem Yapımı
Sonraki İçerikMoringa Çayı nedir ? Nasıl içilir, neye yarar ?
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.