Migrenin Çaresi Bulundu

127
views

Bir anda vücuda giren migren hastalığı, sancı gibi ataklar yaparak sizi derinden sarsan baş ağrılarıdır. Kesin tedavisi bulunmamakla beraber ağrısı insana aşırı sıkıntı çıkarır. İşinden, okulundan dahi geri bırakacak derecede yüksek ağrılar çektirir. İşte böyle zamanlar için migrene çare olarak biberiye çayı içerek ağrılarınızı hafifletebilir ve sizin rahatlatabilir. Biberiye’nin diğer faydaları da saymakla bitmeyeceği gibi vücudunuzun migrene karşı ve metabolizmanızı güçlendirerek soğuk algınlığına karşı da koruma sağlayacaktır. Bakalım biberiye çayı nasıl yapılır?

biberiye çayı

Gerekli Malzemeler

  • Biberiye bitkisinin yaprakları kuru olmalı.
  • Eğer ağrınızın derecesi yüksekse aslan pençesi.

Hazırlanışı

  • Kaç kişilik istiyorsanız ona göre göz kararı su kaynatınız.
  • Göz kararı kaynatılan suyun içerisine yeteri kadar biberiye yaprakları koyun. Normal çay demleme ölçüsü gibi kadar ilave etmeyin. Bir demliğe 1 yemek kaşığı yeterli.
  • İçerisine aslan pençesi ilave edin ve ılımaya bırakın.
  • Ilıdıktan sonra tatlandırıcı olarak bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Uygulama Sıklığı

  • Başlangıç olarak haftada 4 kere sabahları kahvaltı sonrası tüketin.
  • Daha sonraki haftalarda haftada 2 ye düşerek 2 ay boyunca tekrarlayın ve kullanmayı bırakın.

 

Önceki İçerikLohusa Anneler Nasıl Beslenmeli?
Sonraki İçerikEvde Kaş Boyası Nasıl Yapılır?
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.