Lohusa Anneler Nasıl Beslenmeli?

256
views

Doğumdan sonra anne olan kadının içinde bulunduğu sürecin adına lohusa denmiştir. Gerek ruhen gerek fiziksel olarak bazı değişikliklerde olur bu dönemde kadınlar. Sinir, stres, kaygı, çok yemek yemek gibi ya da tam tarzı durumlar görülebilir. Peki iştahınız açık, sütünüz lazım ve lohusa dönemi içindesiniz fakat ne yiyeceğinizi bilmiyor musunuz? Lohusa anneler nasıl beslenmeli? yazısının devamına göz gezdirin.

Lohusa Kadınlar Beslenirken Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Lohusa anneler ilk 6 hafta her gün 3 litreden aşağı olmamak kaydıyla sürekli sıvı tüketmelidir. Özellikle su ve özellikle kompostulardır.
  • Haftada en az 4 gün et tüketilmeli.
  • Hurma,üzüm, kuru incir tüketilmeli.
  • Bol bol sebze tüketilmelidir. Bunlar sırasıyla domates, dereotu ve maydonozdur.
  • Kompostular genelde kuru kayısı ve ya kuru erikten yapılırsa daha iyi olur.

 

Önceki İçerikEn Sağlıklı Kış Sebzeleri
Sonraki İçerikMigrenin Çaresi Bulundu
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.