Dilediğiniz Kadar Yeseniz Bile Kilo Aldırmayan 10 Muhteşem Besin…

158
views

Geldi bahar ayları başladı diyet zamanları. Kilo vermenin sabır isteyen bir süreç olduğunu biliyoruz ama bazen de hepimiz diyoruz yesek kilo almasak işte böyle zamanlarda diyetimiz de “tak etti artık canıma ” dediğimiz anda süper gıdalar ile bunu yapabiliriz. İşte karşınızda kilo aldırmayan süper besinler.

Kilo Aldırmayan Besinler Listesi

 1. Salatalık
 2. Kereviz
 3. Domates
 4. Kavun( bu kısımda da kavun mu dediğinizi duydum)
 5. Brokoli
 6. Portakal
 7. Çilek
 8. Yeşil fasulye
 9. Armut

Ve baş tacımız

10.Yeşil Çay

 

Bu besinlerde ne var zaten yiyoruz dediğiniz duyar gibiyim bunların hepsinin ortak özelliği bol lifli olması ve içinde su bulundurması bu yüzden ara öğünlerde yemek krizlerinde bunlar ile çözüm bulabilirsiniz.

 

 • Salatalık: içinde bol miktarda su bulunan salatalarımızın ve ara öğünlerimizin baş tacı kalorisi de oldukça düşük 100 gr. Salatalık ortalama 15-16 kaloridir. Yemeğe daha var canin bir şey atıştırmak istiyorsa salatalık candır 🙂

 

 • Kereviz: bol lifli ve %95 i su K vitamin deposu maydanozgillerden olup kökünden sapına her yerini tüketebilirsiniz. Bu arada 100 gramı 16 kalori.

 

 • Domates: Folikasit deposu A ve C vitamini kaynağı ayni zamanda antioksidan ara öğün kahvaltı salatalarda her türlü destekçimiz. Sonuçta domateste düşük kalorili ve bol lifli.

 

 • Kavun: diyet yaparken tatlı isteklerimiz olmuyor desek yalan olur iste bu anlarda bol sulu ve lifli kavun candır.

 

 • Brokoli: 100 gr. 33 kalori salatadan çorbaya birçok farklı şekilde tüketebileceğimiz brokoli de bol lif kaynağı olmasından dolayı diyetçiler için vazgeçilmezdir.

 

 • Portakal: C vitamin deposu portakal özellikle protein ile birleştiği zaman vücutta yağ yakımını hızlandırıyor. 1 portakal 65 kaloridir ve bol liflidir.

 

 • Çilek: kalori bakımından düşük lifli ve tüm kırmızı meyveler gibi antioksidan kaynağıdır. 100 gramı 32-33 kaloridir.

 

 • Yeşil fasulye: kilo vermeyi destekleyen bir hormon var kolesistokin işte bu hormonu destekleyerek kilo vermeyi hızlandırıyor. Yüksek lifli ve su oranı yüksek bir sebze salata ve yemek olarak tüketilebilir 100 gr. 32 kalori.

 

 • Armut: içinde pektin hormonunu destekleyen pektif lifi bulunan armut mükemmel bir ara öğündür. 100 gramı 57 kaloridir. Sağlıklı ve besin değeri yüksek meyveyi diyetinizden uzak tutmayın.
Sağlıklı Kilo Aldırmayan Besinler
Sağlıklı Kilo Aldırmayan Besinler
Önceki İçerikHem Zayıflatan Hem Tok Tutan Süper Besin: Chia Tohumu
Sonraki İçerikRamazanda Kilo Vermenin En Kolay Yolu… Ramazanda Nasıl Kilo Verilir
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.