İçli Köfte ve Çilekli Yoğurt ile Diyetin Tadını Çıkarma

440
views

73.Diyet Günlüğü

73.Diyet Gününe ait beslenme ve öğün bilgileri:

 

Yumurtalı Sabah KAhvaltısı
Yumurtalı Sabah KAhvaltısı

Sabah Kahvaltısı:

Günaydın tam tahıllı ekmek üstü menemen ve bol kahvaltı salatası ile güne başladık. Diyet günlüğümüz de zaten yeşillikler olmazsa olmazımız. Benim için kahvaltı yeşillikler ile birlikte beni doyuracak ne yiyebilirim mantığında hazırlanmış tabaklardan oluşuyor. Kahvaltı dan sonra sade kahvemi de içtim; gün, artık başlayabilirsin.

 

 

 

 

 

Çilekli Yoğurt
Çilekli Yoğurt

Öğlen Öğünü:

Öğle öğünüm de canım  tatlı bir şeyler istedi bugün. Bende yoğurt içine çilek ve çörek otu ekleyip yedim. Ne de olsa C vitamini ve yoğurdun yağ yakımını hızlandırdığı bir gerçek. Bu arada söylemeye gerek yoktur sanırım ev yoğurdu tüketmeye özen gösteririm.Hatta dönem keçi yoğurdu da yapıyorum. Özellikle çocuklar için çok faydalı oluyor. Öyleyse ne diyorduk? Gideceksin zalım kilolar?

 

 

 

 

 

73-2Akşam Yemeği:

Akşam yemekte içli köfte yiyeceğimi bildiğim için ikindi ara öğünüm de yeşil çay ve ceviz yedim. İçli köfteden fazla yememek için ikindi ara öğününü eğer akşama fazla kaçırmaktan korktuğum bir yemek varsa mutlaka yaparım. Yengem ve annem içli köfte yapmışsa bizde hem köfte yer hemde diyet yaparız. Çünkü bizim diyetimizde sağlıklı beslenmeye uygun her şey yenilerek gidiyor zalım kilolar?

Önceki İçerikDiyet Günlüğünde Patlıcan Yemeğini Çorba ile Destekleme
Sonraki İçerikTam Buğday Ekmeğinden Kanepelerle Güne Sağlıklı Başlamak
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

1 Yorum

  1. Yoğurdun yağ yakma özelliği olduğunu bilmiyordum,ayrıca yemeğin saatlerini de belirtebilir misiniz özellikle akşam yemeklerini en son kaç gibi yememiz gerekiyor malum çalışanlar için akşam yemekleri biraz geç saatlere kalabiliyor teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.