Günlük Kalori İhtiyacım Ne kadar ?

6446
views

Kilo vermenin en doğru yolu günlük kalori ihtiyacınıza göre temiz ve faydalı gıdalarla beslenmektir. bitkisel olan gündelik kalori ihtiyacınızın ne kadar olduğunu bilmeniz büyük önem taşımaktadır. ‘Diyete Günlüğü’ olarak sizlere, kalori hesaplamanın en kolay yolunu gösteriyoruz.

Kalori ihtiyacı kilo başına  23’tür. Yani, sahip olduğunuz kilonuzu 23 ile çarparsanız, günlük kalori ihtiyacınızı bulabilirsiniz. Fakat zayıflamak istiyorsanız, çıkan sonucu en az 500 kalori düşürmenizi öneriyoruz. Verdiğimiz formülü göz önüne alıp buradan hesapla, 50 kilogram olan bir kişinin günde 1150 kalori alması gerekiyor. şayet hareketsizse bu değeri 900’e indiriliyor. Hareketliyse de alınacak kaloriye 25 kalori daha eklenebiliyor. Bu orantıda kendi kalori hesabınızı günlük olarak yapabilirsiniz.
Vücut Kitle İndeksinizi ise(Kilonuzun fazla-eksik durumu) sağ kısımdan öğrenebilirsiniz..

Sağlıklı Zayıflamalar ! 🙂

 

Önceki İçerik12.Diyet Günü: Mercimekli Köfte, Portakal ve Yürüyüş
Sonraki İçerik13.Diyet Günü: İyi Beslenme ve Spor
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

3 YORUMLAR

  1. Verdiğiniz değerler oldukça yanlış. ortalama 70 kg ağırlığında bir insan sadece 3 saat uyku ile bile 200kalari enerji yakmaktadır. koşu ile bu 20 dakikadır verdiğiniz değerlerle biri ciddi sorunlar yaşayabilir.

    • Merhaba, bunlar ortalama değerlerdir. Kilodan-kiloya boydan-boya ve metabolizmaya kadar farklılık gösterebilir. Örnekteki kişi uyurken 200 değilde 500 kalori de yakabilir. Koşarken de 150 kalori yakabilir. Bunun sonucunu diyetisyenler, doktorlar vs. bilmektedir. Bizim burada verdiğimiz değerler ortalamadır.

      Sağlıklı Günler Dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.