Göz Altlarına Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

36
views

Göz Altlarına Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her insanda oluşan göz altlarında oluşan torbalar ve morluklara karşı en etkili yöntem olarak bilinen göz altı ışık dolgusu aslında hemen hemen kadın erkek demeden rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir. Göz altlarında oluşan torbalar ve renk değişimlerini cildin uzun süre yapılandırması sonucu tekrar değişebilir, eski sağlıklı halini alabilir fakat göz altı dolgusu ile bu süreci hızlandırmak mümkün.

 

Göz Altı Torbaları ve Morluk Nasıl Oluşur?

Kadınların korkulu rüyası olan torbalar 30’lu yaşlardan sonra ortaya çıkar ve kadınları mutsuz hissetmesini sağlar. Özellikle uykusuzlık, stres, alkol kullanımı gibi sebepler bu torbalara davetiye çıkarır. Aralarında en fazla etkili olan ise alkol ve uykusuzluktur. Zaman içerisinde uykusuz kalan gözler ve gözlerin çevresinde bulunan yağ tabakası katmanı bozulması sonucu göz alt torbaları meydana gelir. Ya da bu katman yaşa bağlı olarak göz çevresini koruma görevi üstlenir ve zamanla gevşeme meydana gelir işte bu noktada artık göz altı torbalarına sahip olursunuz.  Ayrıca morluklar daha fazla uykusuzluk ile alakalıdır. Vücudun yorgunluğa karşı verdiği tepkimeler farklıdır. Tabi bu semptomları nasıl ortadan kaldırabilirim? diye düşünüyorsanız, Göz altı ışık dolgusu bunların en etkili ve işe yarayan yöntemdir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Göz Altı Işık dolgusu vücut tarafından hyaluronik jel adı verilen bir yağ tabakası ya da dolgu maddesi denilebilir. Bu jel içeriğinde bulunan asitler öncelikle göz altlarına nüfuz ediyor ve iyileşme başlıyor. Ayrıca yapılan bu dolgu tekniği botokstan farklı olarak kemiğin üstüne uygulanmasıdır. Yani direk kemiklerinize uygulanarak sorun temelden çözülür. Acısız ve local anestezi ile rahatlıkla uygulama yapabileceğiniz bu yöntemin kalıcılığı ise kişiye göre değişmektedir. 3 yılda bile hala kalıcılık olan var 2 sene de etkisi kaybeden de tercih sizin.

Kaynak: Evdeki Hanımların Günlüğü

Önceki İçerikHasta Çorbası Nasıl Yapılır – Yoğurtlu Çorba Nasıl Yapılır ?
Sonraki İçerikDuygu Özaslan ve Bobbi Brown İş Birliği
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.