Goji Berry Nedir?

554
views
Goji Berry Nedir ?
Goji Berry Nedir ?

Goji Berry Nedir?

Goji Berry Tibet Nepal ve Himalaya bölgelerinde bulunan bir meyvedir. Diğer adı kurt üzümü olarakta bilinen Goji Berry parlak kırmızı renktedir ve kuruduğunda üzüm gibidir. Tadı üzüm ve vişne arası biraz tatlı biraz ekşidir.

Goji Berry yetiştirildiği ülkelerde uzun yıllarca yiyecek ve bir çok sağlık problemlerine alternatif çözüm olarak kullanılmıştır. Bu bölgedeki yaşayan insanların tüketiminin yüksek olmasından dolayı daha uzun süre yaşadığı görülmüştür. Batı dünyası da bu gıdanın değerini daha yeni yeni anlamaya başlamıştır.

Goji Berry de yüksek oranda beta-karoten, demir, C, b1, b6, b2 vitamini, protein, 18 amino asit, kalsiyum, fosfor, selenyum, çinko, bakır gibi önemli 21 mineral ulunmaktadır.

 

Kalori Değeri : 48 Cal. ‘dir.

Önceki İçerikÖzel Tarif: Diyet Lahana Çorbası Tarifi
Sonraki İçerikGoji Berry Nasıl Kullanılır?
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.