Goji Berry Nasıl Kullanılır?

635
views

 

Goji Berry Nasıl Kullanılır?

Goji Berry Nasıl Kullanılır ?
Goji Berry Nasıl Kullanılır ?

Goji Berry Kullanımı ve Faydaları Hakkında.

Goji bitkisinin sağlığımız açısından önemi büyük olduğu için her şekilde kullanılabilir ve hiçbir parçası atılmaz. Yapraklarından çay ve saplarından yağ yapılabilir. Kurutularak kuru meyve olarakta kullanılabilir. Goji Berry genelde kurutularak yada suyu sıkılmış olarak ihraç edilir. Ancak ülkemizde taze meyve veya taze sıkılmış suyunu bulmak pek mümkün değildir.

Yetişkinler günde bir avuç yani 20-30 gr kurutulmuş Goji Berry tüketebilir. Daha fazla kullanımda herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Etkili bir sonuç için düzenli olarak tüketilmelidir. Eğer tam bir sonuç istiyorsanız günlük tüketim miktarınız 50 gr olmalıdır. Goji Berry meyvesini çiğneyebilir, çayını yapabilir, çorbasını, salatasını ve Müsli’sini yaparak kullanabiliriz.

Önceki İçerikGoji Berry Nedir?
Sonraki İçerikYumurtalı ve Dondurmalı Beslenme ve Diyet Günlüğü
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.