Evde Tasarruf Yöntemleri ile Birikim Yapmak

59
views

Evde Tasarruf Yöntemleri ile Birikim Yapmak

Artık vergiler ve zamlarla yaşam iyice zorlaştı. İnsanlar geçinme sıkıntısı yaşarken evde tasarruf etmeye başladılar, bu tasarrufu evinizde rahatlıkla yaparak ay sonunda faturalarınızda %20 – %30 tasarruf edebilirsiniz bakalım bunlar nelermiş?

Evde Tasarruf Yöntemleri
Evde Tasarruf Yöntemleri

Tasarruflu Ampul Kullanın

Uzun süre oturma odasında vakit geçiriyorsanız. Eski ampuller fazla elektrik tükettiği için fatura kabarık gelir fakat düşük watt yüksek ışıklı beyaz renkte ampuller kullanırsanız elektrik faturanız düşecektir.

Su Arıtıcısı Kullanın

Damacana su kullanılan şu günlerde her şişe suyu 5-10 tl arasında değişmektedir. 3 kişilik bir aile 3 günde bu suyu tüketebilirler. Ayda 50-60 lira gibi su parası vermek yerine, su arıtıcısı kullanarak çeşme suyunu damacana sudan daha güzel ve lezzetli olarak tüketebilirsiniz. Bu sayede tasarruf edersiniz.

Elektronik Eşyaları Komple Kapatın

Televizyon, bilgisayar, tablet, radyo gibi elektronik aletleri işiniz bitince uyku modunda değilde, fişinden çekerek tamam ile kapalı konumuna getirmelisiniz. Çünkü çalışmayan elektronik ürünler açık olduğundan daha fazla elektrik tüketmektedir. Ayrıca bunun sağlık olarak radyasyon kısmını da unutmamak gerekiyor. Onu da düşünerek  tasarruf edebilirsiniz.

Evde tasarruf ile içerisinde en fazla tasarruf edilecek durumlar analiz edilerek sizler için paylaşılmıştır. Artık bunlardan kalan miktarı biriktirmekte size kalmış 🙂

Önceki İçerikC Vitamini İçeren Besinler Nelerdir ?
Sonraki İçerikAnanas Acil Durum Diyeti
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.