Diyetimizin Devamı 3. Gün: Sağlık Pilavı

6040
views

[highlight text=”Diyette 3.Gün” color=”red”]

3-1Kahvaltı:

Bu kahvaltı yanında bir dilim tam buğday ekmeği ile afiyetle yendi. Bugün biraz kaçamaklı bir gün oldu öğlen bir dilim kabak tatlısı kahve yanında güzelce yenilince öğle yemeği yemedim gün boyu başka kaçamak yapmamak için ikindi ara öğünü yapmam lazım. Ne yesem acaba ? Aksama da daha light ve sağlıklı bir yemek şart oldu .  Tiroitime sağlık.. Yemek yemek çok güzel kilolar zalım ama ben bu işi çözerim.
Unutmadan çok su içelim hücrelerimiz yenilensin..

 

 

 

3-2

 

Ara Öğün:

Ara öğünü de tamamdır. Ara öğünü yemek ana öğünlerde az ve ölçülü yemenizi sağlar ben denesin bende ise yaradı

 

 

 

 

 

3-3

Akşam Yemeği:

Bugün akşam yemeğimiz sağlıklı yemeklerin kralı olmazsa olmazımız bulgur pilavı hemde en sebzelisinden kızımın deyimi ile sağlık pilavı. Denemenizi isterim gayette basit soğan sarımsak pırasa zeytin yağında kavrulur, üzerine yazdan dolaba attığımız kabak ve kırmızı biber eklenir, yine yazın yaptığımız konserve domateslerden ekleyip bulguru koyuyoruz işte. İşin püf noktası geliyooor..

dünden kalan nohut yemeğini de ekleyip, yağ su ayarı kontrol edilir ve pilav pişer. Gerçekten çok ama çok leziz oluyor. Tiroit sayesinde sağlıklı beslenmeden zevk alır hale geldik şükür.  Zalim kilolar yenecem sizi….

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.