Diyet Yaparken Vitaminlerin Önemi ve Sağlıklı Beslenme

161
views

2.Etap 16.Diyet Günlüğü

Kahvaltı
Kahvaltı

Kahvaltı:

Günaydın kahvaltıda yeşillikler ve zeytin ile mis gibi bir salata hazırladım birde haşlanmış yumurta ile mis gibi diyet kahvaltı salatası ile güzel bir kahvaltı yaptım.Diyet yaparken özellikle yumurtayı eksik etmemek gerekiyor.Kilo vermek için en uygun besin yumurta bolca vitaminler,protein içeren yumurta hemde çok tutuyor.Ama kahvaltıda sadece yumurta yemek olmaz yanında yeşillikler,yulaf, C vitaminli bir meyve ile desteklendiğinde diyetimiz için daha faydalı bir hale gelir. Şimdi geleneksel sporumuz olan ev temizliğine başlayabiliriz. Gideceksiniz zalım kilolar?

 

 

 

 

Öğle Öğünü
Öğle Öğünü

Öğle Öğünü:

Ben tam bir çorba severim. Her gün 3 öğünde yiyebilirim.Bugün öğle yemeğim de mercimek çorbası ve turşu yedim. Zaten diyet de mercimek çorbası,tarhana,sebze çorbası gibi çorbalar çok daha rahat tüketilebilir. Çorbaların içine krema ve un konulmazsa mucizevi diyet iksiri olarak görebiliriz. Uzman diyetisyen Selahattin Dönmez çorbalar için sihirli iksir diyerek mutlaka tavsiye ediyor. Düşük enerji yoğunluğuna sahip olan çorbalar açlık merkezini baskılayıp daha iyi doyum sağlıyormuş. O zaman doğru yoldayızdır umarım. Gidecek bu kilolar?

 

 

 

Akşam Öğünü
Akşam Öğünü

Akşam Öğünü:

Kabak, sade haşlanmış makarna ve Yoğurt aksam yemeğim de böyle oldu. Diyet de bol lifli kabak candır.Makarnayı ekmek yerine düşündüm.Sadece haşladım.Diyetlerin bas tacı yoğurt mutlaka mutlaka tüketilmeli.öğlen biraz yürüyüş yaptım aksam da mekiğimi çeker yatarım. Yavaş yavaş da olsa gideceksiniz zalım kilolar?

Önceki İçerikPalamut Yemeği İle Diyet Yapmak
Sonraki İçerikDereotu ve Yeşilliklerle Zayıflamanın Püf Noktaları
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.