Diyet Beslenirken Vitamin ve Protein Ayarlamasının Doğru Olması

248
views

Diyet Günlüğü 2.ETAP, 11.Diyet Günü

Bol Yeşillikli Sabah Kahvaltı
Bol Yeşillikli Sabah Kahvaltı

Kahvaltı:

Sabahları çok aç uyandığım için kahvaltı da mutlaka yumurta tüketmeye özen gösteriyorum. Zaten metabolizmanın çalışması ve diyet de doğru beslendiğimizi buradan anlayabiliriz. Zaten sağlıklı bir insanın doğru beslenip beslenmediğini buradan anlayabiliriz. Uyanınca önce tiroit ilacımı sonrada bir tatlı kaşığı chia tohumumu içip güne başlıyorum. Kahvaltı artık klasik yeşillikli salatam yumurtam zeytin ve peynirim ile yapıp. Güne sağlıklı merhaba diyoruz. Geriye dikkatli seçimler ile sağlıklı bir şekilde günü kapamak kalıyor. Bol bol hareket etmeyi de ihmal etmiyoruz. Çünkü bu zalım kilolar böyle gidecek…

 

 

 

Ceviz ve Light Bisküvi
Ceviz ve Light Bisküvi

 

Öğle Yemeği: 

Öğle yemeği yerine yine kafeinsiz kahve light bisküvi ve ceviz artık aramı deriz öğle yemeği mi o size kalmış. 45 dakika tempolu yürüdüm. unutmadan söyleyeyim..

 

 

 

 

 

 

103-2 Akşam Öğünü: 

Akşam yemeğinde bitkisel protein kaynağı vazgeçilmez yemeğimiz kuru fasulye arkadaşlar, 1 kuru soğan ve yeşillikler candır. Kuru bakliyatları haftada iki kez tüketmeye özen gösterelim özellikle yeşil mercimek, nohut ve kuru fasulye çok önemlidir. Çocuklarımıza da sevdirelim. Ben bazen haşlanmış bakliyatları salatalara ekliyorum hem lezzeti artıyor hemde besleyiciliği. Diyet yapıyoruz diye çocukların sağlıklı ve dengeli beslenmelerini göz ardı etmemek lazım.
Günlük hareketlerimizi de yaptık bol suyumuzu da içtik mi günü kapatabiliriz. Bu tiroitlere rağmen incecik olacağım kararlıyım. Gideceksiniz zalım kilolar?

Önceki İçerikDiyet Listesinden Ayrı Kendinize Özel Beslenme Şekli İle Zayıflayın
Sonraki İçerikPatlıcan Kebabı ile Günün Dengesini Ayarlama
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.