Cilt Bakım Önerileri

67
views

2018 geldiği şu günlerde koskoca bir yıl geride kaldı. Malum kış aylarına da girmiş bulunuyoruz. Hem yeni yıl hem de kış ayında cildiniz normalden daha fazla deforme olur. İşte bu deformenin önüne geçmek için size bazı cilt bakım önerileri sunacağız ve bu sunacağımız öneriler ile cildinize bakım yaparsanız, güzel sonuçlar alarak sorunsuz bir bahar mevsimini kucaklayacak ve harika bir cilde sahip olacaksınız. Şimdi bu öneriler nelermiş, inceleyelim.

Makyaj Fırçalarını Temiz Tutun

Bazı kadınlar makyaj fırçalarını 3-4 ayda bir temizlerken bazıları da her makyaj öncesi gerekli temizliği makyaj fırçalarına göstermektedir. Fakat cildinizde kalan parazitler, mikroplar fırçanıza bulaşabilir ve bu sizi ilerde cilt hastalıklarına kadar götürebilir. O yüzden makyaj fırçası temizliği çok önemlidir. Her makyaj öncesi sıcak su da bekleterek fırçanızı temizlerseniz, yeni ve antibakteriyel bir makyaj yaparak cildiniz için sağlıklı bir durum olacaktır.

Cilt Bakım Ürünü Seçimi

Bir çok krem ya da tonik bilmem ne özlü olarak güzel kokulu olarak piyasaya çıkar. Genel de hangi meyveyi seviyorsanız örneğin, şeftalili lipstick alırsınız ve kullanırsınız aslında kokusu da sizi cezbeder. Fakat bu zararlı bir durumdur. Kullandığınız ürünlerin içeriği ne kadar kokulu olursa o kadar kimyasal atık madde oranı yükselir ve size uzun zamanda zararları yadsınamaz. Kokusuz ürünleri kullanmayı tercih edin.

Cilt Gözeneklerinizi Tıkayan Ürünlerden Vazgeçin

İnsan vücudunda gözenek bulunur. Bu nokta gibi delikler toksinleri atmaya ve vücudun nefes almasını yarar. Terleme denen olay gerçekleşirken bu gözeneklerden çıkar ve insan için bu gözeneklerin açık kalması faydalıdır. Bu yüzden kalın ve yoğun makyaj malzemeleri kullanıyorsanız derhal cildinizi organik toniklerle temizlemeli ve gözeneklerinizi açık tutmalısınız aksi taktirde bir den fazla cilt hastalığına yakalanabilir ve cildinizi kansere kadar götürecek hasarlar meydana gelebilir.

Önceki İçerikSaç Detoksu Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikHasta Çorbası Nasıl Yapılır – Yoğurtlu Çorba Nasıl Yapılır ?
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.