C Vitamini İçeren Besinler Nelerdir ?

61
views

C Vitamini İçeren Besinler Nelerdir ?

Kış mevsimi başlamasıyla, soğuk algınlıkları ve gribal enfeksiyonlar arttı. Peki hemen hasta olunca derhal hastahanelere ve ya ilaçlara sarılmak ne derece sağlıklı? Hiç. Vücut bağışıklık sistemini haplara bıraktığınızda bünyeniz en ufak soğuk algınlığında derhal ilaç isteyecektir ve zamanla bağışıklık sisteminiz zayıflayarak çabuk hastalıklara yakalanacaksınız. Peki hasta olmamak için bünyenizi doğal bir şekilde güçlendirmek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise grip ve soğuk algınlığı düşmanı C vitamini içeren besinler tüketmelisiniz. Peki Bu besinler nelerdir bakalım.

Kışın iyi gelen Vitaminler
Kışın iyi gelen Vitaminler

Grip ve Soğuk Algınlığına Karşı C Vitamini İçeren Besin Listesi

Maydonoz

İçerdiği yüksek vitamin ile grip ve diğer soğuk algınlığı tedavisini yaparken, yüzünüzde çıkan sivilce ve akneleri de gidererek bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

Kırmızı Biber

İçerisinde bulunan kapsaisin maddesi et kesikleri ve kas ağrılarını geçirirken içerdiği vitamin ile de bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir.

Ispanak

Temel Reyis gücünü aldığını bu besin vücutta bulunan kötü kolestrolü düşürür ve yüksek C vitamini ile de hastalıklara karşı sizi korur. Suyunu içmekte en faydalısıdır.

Asma Yaprağı

Vitamin deposu olmasına karşı gribe karşı korurken yaraların iyileştirme sürecini de hızlandırmada yardımcı olur. Suyunu içmelisiniz.

Yukarıdakilerden farklı olarak kivi, mandalina, portakal gibi herkesin bildiği besinleri de bol bol tüketmeyi unutmayın.

Önceki İçerikÇamaşır Makinesi Arızasında Nelere Dikkat Edilmeli?
Sonraki İçerikEvde Tasarruf Yöntemleri ile Birikim Yapmak
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.