Bölgesel Zayıflama

425
views

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama son yıllarda hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemlerinde biri olmaktadır. İnsanlar fazla kilolu olmasalar bile,çoğunlukla genetik yatkınlıklardan kaynaklanan karın ve bel bölgesindeki yağlanmalar, sırt arkasındaki yağlanmalar, kollardaki yağlanmalar, iç bacakta ve popo arkasındaki yağlanmalar ve diz kenarlarındaki yağlanma problemleri kişileri ciddi anlamda rahatsız edebilmektedir. Bu problemleri gidermek için pek çok uygulama yapılabilmektedir. Bu uygulamalar liposuction, lipoliz, lazer lipoliz ve enjeksiyon gibi işlemlerdir. Bu yöntemlerde deri altındaki yağ tabakası sıvı hale getirilerek vücut dışına atılmaktadır. Cerrahi müdahale istemeyen hastalarda enjeksiyon yöntemiyle yağlı bölgeye deoksikolik asit içeren maddeler enjekte edilir ve böylece yağlar parçalanarak bölgesel zayıflama sağlanır.

Cerrahi uygulamalar dışında bölgesel zayıflama amaçlı başka yöntemler de kullanılmaktadır. Bunlar radyofrekans cihazları, lazer cihazları, presoterapi, elektro stimülasyon cihazları gibi yöntemlerle yapılan uygulamalardır. Radyofrekans sistemi ile deri altındaki yağ hücrelerine ısı gönderilerek yağ yakımı sağlanır. Bu teknikle karın, bel, mide, iç bacaklar gibi bölgelerde zayıflama mümkündür. Radyofrekans ile yağ yakımı yapıldıktan sonra uygulanması gereken işlem presoterapidir. Bu işlemle vücutta yakılan yağ lenflerden atılır ve böylece vücut ödem ve toksinlerden de arınmış olur. Bölgesel zayıflama tekniklerinde daha iyi sonuç alınabilmesi için bir uzman kontrolünde diyet yapılması tavsiye edilir.

Tüm bu yukarıda bahsedilen uygulamalar haricinde bazı bitkisel kürlerle de bölgesel zayıflama mümkündür. Tabi ki bütün yöntemlerde olduğu gibi bitkisel kürlerde de doğru beslenme ve fiziksel aktivite daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Bölgesel kilo vermede en etkili olan bitki yeşil çaydır. Güç içinde 2-3 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz. Yeşil çay bölgesel zayıflamanın yanında doğal antioksidan olduğu için kansere karşı da koruyucu olarak faydası olacaktır. Ayrıca yeşil çay diüretik özelliği ile vücuttaki ödemi atmaya da yardımcıdır.

Bölgesel zayıflama ile ilgili pek çok detaylı yazıyı bulabileceğiniz www.evdeysem.com sitesine göz atmanızı tavsiye ederiz. Diyet, sağlık, egzersiz, beslenme gibi merak edebileceğiniz bir çok farklı konu hakkında bilgilendirici yazılarıyla evdeysem.com sitesi geniş arşiviyle kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Önceki İçerikTavuk Rosto
Sonraki İçerikOriflame Wellness Ürünleri
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.