Bol Yeşillikli Kahvaltıyla, Bol Proteinli ve Sağlıklı Zayıflatan Diyet Günü

485
views

83.Diyet Günlüğü

Diyet Günlüğünde Beslenme ve Öğünler:

Bol Yeşillikli Kahvaltı
Bol Yeşillikli Kahvaltı

Kahvaltı :

3 gündür gezmelerdeysem diyet günlüğümüz de sıkı bir başlangıç yapmak şart oluyor. Hedefime ulaşmaya 5_6 kilo kalmışken bol lif olsun diye güzel bir kahvaltı salatası ile güne merhaba dedim. Zayıflamak gerçekten mutluluk veriyor bana. Kaçamaklarla dolu 3 günden sonra hem suçluluk duygumu bastırdı bu güzel kahvaltı, hem güne az kalori almanın hafifliği ile motivasyonumu artırdı. Salatamız çok basit yeşillik, salatalık, domates, peynir, zeytin ve biber doğra limon sık ,karıştır hepsi bu kadar. Bana afiyet oldu bile gün başlasın artık. Ne diyoruz o zaman, gideceksin zalım kilolar?

 

 

 

Közlenmiş Patlıcan Salatası
Közlenmiş Patlıcan Salatası

Öğlen:

Öğle öğünüm prensesin pikniğinde yapıldı. Piknikte közlenmiş patlıcan salatası ve bol salatalık ile öğle yemeğimi yedim. Herkes sıkma yerken biraz zor oldu bana ama sıkmadan küçük bir lokma alıp nefsimi körelttim. Bol su ve şekersi çay ile bol bol eğlendik. Dönüşte de yürüyüş yaptım. Eve geldiğimde çok açlık hissettim bende ikindi ara öğünü olarak küçük bir muz yedim. Bence güzel dengeledim.

 

 

 

 

Protein Deposu: Nohut
Protein Deposu: Nohut

Akşam:

Diyet günlüğümüz de Akşam yemeğimizde tercihimiz bitkisel protein deposu nohut oldu. Yanında azıcık turşu ve bir dilim çavdar ekmeği yedim. Nohut yüksek kalitede protein içerdiği için uzun süre tokluk hissi verir. İçerdiği bol miktardaki lifler sayesinde bağırsak hareketlerini düzenler. Bir tiroidlinin en büyük sorunlarından bağırsak problemleri için çok iyidir. Hele birde diyet de önüne geçilmeyen iştahı da kapatıyorlarsa çok dikkatli geçireceğim bu haftanın en güzel akşam yemeği tercihi oldu. Bu arada prenseslerim içinde nohut çok faydalı ve sevdikleri bir bakliyat. Özellikle çocuklarda sık görülen kemik hastalıklarına yakalanma riskine karşı da ciddi bir koruyucudur. O zaman ne diyoruz: sağlıklı seçimlerle gideceksiniz zalım kilolar?

 

Bugün de sağlıklı seçimlerle, zayıflama yolunda büyük bir adım daha attık.

Önceki İçerikKısır ve Yaş Pasta ile Diyette Kaçamak Yapma
Sonraki İçerikLif Zengini Besinlerle Diyet Günlüğü
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

2 YORUMLAR

  1. 3 Aydır şeker hastasıyım bu ve buna benzer tariflerinizi ilgiyle takip edeceğim zira doktorumun verdiği diyetten pek memnun değilim. Ayrıca son zamanlarda ipin ucunuda epeyce kaçırdım sürekli kendime buda hediye olsun gibi kandırmacalar yapıyorum sonu nereye varacak bilmiyorum hayırlısı diyelim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.