Ananas Acil Durum Diyeti

190
views

Ananasla acil durum diyeti

Bu diyet bir acil ilk yardım diyeti ya da kişiye kalmış bir yada iki günlük detoks programı olarak da düşünülebilir. Günde bir ananas tüketilecek ama bu aşırı faydalı meyvenin kabuklarından ve yiyemicemiz kısımlarından da çay yapacağız…

Ananas Diyeti 1
Ananas Diyeti 1

Ananas ciddi anlamda arındırıcı ve bağırsakları temizliyor ayrıca hafif bir beslenme ile gün boyu tüketilen ananas yağ yakımını hızlandırıyor. Ben ayda bir bir günlük yada iki günlük detoks olarak uygulamaya özen gösteriyorum. Bu arada duraklama dönemine giren kilo direncini kırmada da çok etkilidir.Simdi bu kadar övdüğümüz ananas detoksu için gerekli malzemeler: Bir günlük için 1 adet ananas ,1 yumurta, 6 kaşık kadar yağsız lor peyniri,bir kase yağsız yoğurt. Gün için de yenilecek kısmı bunlar.

Detoks çayı içinde;

  • ananasın yenmeyen kısımları,
  • kabukları,
  • 1 litre kaynar su,
  • 2 çubuk tarçın ,
  • 5_6 adet karanfil ,
  • bir parça zencefil,
  • isteğe bağlı olarak limon eklenebilir.
Ananas Diyeti
Ananas Diyeti

Diyeti nasıl yapıyoruz ?

Bir ananası soyup üç eşit dilime bölüyoruz.bunu sabah öğle ve aksam olarak öğünlerimizde tüketeceğiz. Sabah 1 haşlanmış yumurta ve bir dilim ananas. Öğlen bir kase yoğurt ve ananas karışımı üzerine isteğe bağlı olarak tarçın serpebilirsiniz. Akşam da son dilim ananas ve lor peynir yeniliyor.Aralarda detoks çayımızı içiyoruz ve gitsin ödemler ve kilolar.

Ananas detoks cay tarifinde 1 litre kaynamış suya ananasın kabuk ve yenilmeyen kısımları,karanfil,zencefil ve tarçın çubuklarını ekleyip bir taşım kaynatıyoruz. Gelsin mis gibi detoks çayımız.
Not: iki gün uygulamak isterseniz aksam yemeğinde lor peynir yerine haşlanmış tavuk da tüketilebilir.
Kalorisi az olan çok lifli C vitamin deposu olan bu ananas biz diyetçilerin can dostu olacak hadi bakalım gitsin kilolar..

Aşağıda anans kullanılarak yapılan öğünleri görebilir, kendi öğünlerinizi oluşturabilirsiniz.

Ananas Öğünü
Ananas Öğünü
Ananas Öğünü
Ananas Öğünü
Önceki İçerikEvde Tasarruf Yöntemleri ile Birikim Yapmak
Sonraki İçerikZencefilin Faydaları Nelerdir ?
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.