Akdeniz Mutfağı: En Sağlıklı ve En Leziz Mutfak !

4923
views

Akdeniz Mutfağı Hakkında

Akdeniz Mutfağı, en olumlu mutfaktır.

 

Başta zeytin, zeytinyağı gelir. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Doyuncaya kadar, o zaman hastalanamazsınız. Zeytinin hiç zararı olmaz. Zeytin ağaçları bugün 2000 yıl kadar bile yaşayan nadir ağaçlardır. Yani etraflarına sağlık saçıyorlar. Akdeniz mutfağı aslında ot doludur, yeşillik boldur, sebze doludur. En güzel ve sağlıklı yemeklerden birisi de kuru fasulyedir. Kuru fasulyeden türlü türlü yemeği yapılır. Etlisi, zeytinyağlısı…

Akdeniz Mutfağı
Akdeniz Mutfağı

Yalnız burada bir noktada şunu belirtmek istiyorum. Türk toplumu da artık öğrensin. Öğretmenlerimiz bile bilmiyor aslında. Kuru baklagiller ailesine de hala tahıl gözüyle bakıyorlar. Baklagiller asla tahıl değildir. Mercimek , çok da sağlıklıdır. Bizim türlü türlü mercimek yemeğimiz var. Ama Kanada’dan ithal mercimekler değil! Yerli mercimekleri diyorum. Diğer sağlıklı yiyeceklerimiz ise: fındık, fıstık, ceviz, yer fıstığı… Bunlar doğal vitamin deposu olmakla beraber, doğal mineral deposu, yağ deposudur, lif deposudur. Lifli yediğimiz zaman bağırsaklardaki dost bakteriler beslenir o zaman hasta konumuna düşmeyiz.

Önceki İçerik50.Diyet Günü: Kabaklı Omlet, Mantar ve Çorba Dengesi
Sonraki İçerikProfesör Karatay’ın Önerileri : Özetle Karatay Diyeti
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.