Ağrı Kesici Bağımlılığı Nasıl Tedavi Edilir ?

127
views

Ağrı Kesici Bağımlılığı Nasıl Tedavi Edilir ?

Baş ağrısı ile başlayan ağrı kesici içme durumu aşırı kullanımda sizi bunlara bağımlı yapabilir. Şöyle ki en çok sırt,omuz ve baş ağrısı çekenlerin basit olarak adlandırdığı ağrı kesici ile ağrılarının önüne geçer ve rahatlarlar.

Fakat ilerleyen süreçte bu hapları içme durumu bağımlılık haline gelir ki ilaç kullanımı özellikle karaciğere zarar verdiğini düşünürseniz yaşlılıkla zararını göreceğinizi unutmayın. Fakat migren, sinüzit gibi özellikle baş ağrısı tetikleyen hastalıklar ilaçla atlatılsa da her ağrıda ilaç içmek vücudu da şartlandırarak ileri ki dönemlerde bağımlılığınız tetikleyecektir. Peki bunun bağımlılığından nasıl kurtulunur? diye merak ediyorsunuz yazının devamına bakın.

Ağrı Kesici Bağımlılığı Tedavi Etme Yöntemi

Uyuşturucu bağımlılarının temizlenme ve arınma yöntemi bu bağımlılık içinde geçerli. 2 ile 2.5 aylık bir süreç içerisinde kan temizlenmesi ve vücuttan atılan hapların etkileri, artıkları ile vücut daha önce hiç kullanmamış gibi olacaktır. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında basit hap bağımlılığı gibi görünse de normal bağımlılık tedavileri ile aynı şekilde ilerler.

Eğer hiç bağımlı olmak istemiyorsanız en ufak ağrıda ilaçlara sarılmak yerine doğal yöntemler araştırabilir ve uygulayabilirsiniz.

Önceki İçerikKimyasal Gebelik Tedavisi ve Belirtileri Nelerdir ?
Sonraki İçerikBel Fıtığına Neden Olan Alışkanlıklar Neler ?
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.