Özel Tarif Çiriş Yemeği

484
views

68.Diyet Günü

68.Diyet Günlüğümüz hakkında beslenme bilgileri:

Yumurtalı Kahvaltı
Yumurtalı Kahvaltı

Sabah Kahvaltısı

Günaydın güne yumurta ile basladık bugün. Omletimizin içine bir miktar yulaf kepeği ekleyip kabaklı omlet yaptım. Yumurta zaten tok tutuyor, yulaf kepeği ile birleşince çok doyurucu oldu. Her zamanki gibi yeşillikler ve salatalığımız birde c vitamin deposu kırmızı biberimiz ile süper lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltı yaptık.Uzun zamandır diyet yapan biri olarak.Böyle sağlıklı tabaklar beni gerçekten mutlu ediyor. Gerçekten mutfağımızda değişim yapmanın sonuçlarını görmek çok güzel oluyor. Hem sağlıklı besleniyoruz, hem çocuklar doğru beslenmeyi öğreniyor. Bir de üstüne kilo veriyoruz. Bir anne daha ne ister ki? Sağlıklı beslenme ile yeneceğiz seni zalım kilolar?

 

 

 

Diyet Çorba
Diyet Çorba

Öğle Yemeği

 

Sabah yediğim kahvaltı o kadar tok tuttu ki öğlende akşam fazla yemek yememek için mercimek çorbası içtim. Ne de olsa bizim diyetimiz denge üstüne kurulu.

 

 

 

 

 

 

Çiriş Yemeği
Çiriş Yemeği

Akşam Yemeği

 

Akşam yemeğinde ilk kez denediğim çiriş yemeğini yaptım. Bu kadar lezzetli bir yemek olacağını hiç tahmin etmemiştim. Kendine has bir kokusu ve lezzeti var. Tadı biraz tatlı bir pırasa benziyor sanki. Çiriş otu yabani pırasa olarak da biliniyormuş. C vitamini deposu ve tam bir anti-oksidanmış. Vücutta ki mikropları öldürücü özelliği de varmış. Çiriş sap kısımlarındaki kahverengi yerleri temizlenip bol su ile yıkanıyor. Sonra ıspanak yemeği pişirir gibi soğan ilk önce kavruluyor üzerine doğradığımız çirişler ekleniyor. Biraz tuz ve karabiber ekleyip 15 dk.da pişiyor. Hem lezzetli, hem sağlıklı hemde pratik. Allah’ım bu kadar doğa da ne kadar güzel nimetleri sunmuş bize. Biz kıymetini bilmiyoruz. Bugün bunu yine anladım.Sağlıklı beslenmenin bu kadar çeşitlilik sunacağını hiç tahmin etmezdim. Bu zalım kilolardan kurtulma çabam ne kadar çok nimetten kendimi uzaklaştırdığımı anlamamı sağladı. Zayıflama maceram aydınlama yolunda sanırım.? Gün için iki ara öğünde salatalık yedim. Tabi ki olmazsa olmazım sade kahvemi de unutmadım. Metabolizma daha ne kadar inat edecek bakalım.?Ne diyoruz yavaş ve emin adımlarla gidiyor yağlar, geri dönmemek üzere?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.