64.Diyet Günlüğü: Diyette Motivasyon

4856
views
Kivi ve Sucuk ile Diyet Kahvaltı
Kivi ve Sucuk ile Diyet Kahvaltı

Günaydın yine günlerden pazar ve diyet günlüğümüz de hafta sonu geç kahvaltı klasiklerimizden oldu. Böyle olunca öğün atlamak zorunda kalıyorum. Bu yüzden genelde hafta sonları iki öğün ile geçiyor. Bugün kahvaltımızda sucuklu yumurta başkahramanımız diğerleri de salatalık, domates ve yeşillik. Birde reçelli ekmek niyetine biraz labne surdugum ekmek üzerine kivi doyurucu bir kahvaltı oldu benim icin.Kahvaltıdan sonra metabolizma hızlansın pazar sohbetimiz taçlansın diye sade kahvemizde içildiyse.Gün başlasın artık.?ne diyoruz diyet yapmak bizim yaşam şeklimiz artık.?

 

 

 

ekşili köfte
Ekşili köfte

 

Akşam yemeğinde arkadaşa davetliydik. Yöresel bir yemek olan Malatya’nın ekşili köftesinden yedim ve ayran içtim. Diğer ikramlıklardan yememek için büyük bir çaba sarf ettim. Ellerine sağlık arkadaşımın çok lezizdi. Kesinlikle de çok sağlıklı bir yemekti. Yarma, ıspanak, mercimek ile yapılan sağlık deposu bir yemek. Ne varsa eskilerde var bizim bu atalar çok sağlıklı besleniyormuş. Ne diyoruz gezmelere de gideriz diyet de yaparız bizim listemizin esası denge biz bu kiloları veririz. Size bir sır vereyim arkadaşlar beni görünce ne kadar zayıflamışsın dediler belkide bu sayede diğer ikramlıkları yemedim süper motivasyon oldu bana.

Önceki İçerik63.Diyet Günü: Krepli Sabahlar ve Salatalı Makarna
Sonraki İçerik65.Diyet Günlüğü: Diyet Kaçamaklarından Korunmanın Sırrı
Sağlıklı yaşamaya çalışan iki prenses annesi, kilo takıntılı, üstüne bide tiroitli. Yemek yemeyi seven birisi. Kilolarından kurtulmaya çalışan ama diyet yaparken evdekilere de sağlıklı yaşamı aşılayan bir anne. Kendimce yaptığım diyetle 72 kg dan 62'ye düşüşü ve bu kilo verme yolunda devam eden çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Ev işlerini, çocuklarla oyunu nasıl diyete çevirdim, onları paylaşıyorum, zayıflamak için her gün evimizde olan yiyecekleri, nasıl zayıfladığımı ve kendimce tariflerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum..
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.