48.Diyet Günü: Yarma Çorbası ve Zayıflamanın Sonuçları

6893
views
Yeşillik Kahvaltısı
Yeşillik Kahvaltısı

Günaydın ben bugün yine geç kalktım bahardan mı,yoksa gece çektiğim mekik ve basen hareketleri mi yoruyor beni bilemedim. Sabah çok aç uyandım önce ılık limonlu suyumu içtim. Sonrada bol yeşillik ve biraz lor peynirli salata, yanına domates püresi ve yumurta ile menemenimsi bir yumurta hazırladım üzerinde bol pul biber ve kekik attım. Çok doyurucu bir kahvaltı oldu Bugün öğlen yine yürüyüş yapacam. Yumurta en sağlıklı protein kaynaklarımızdan. Hal böyle olunca her gün kahvaltının baş tacı oluyor. Ne diyoruz gideceksin zalım kilolar?

 

 

 

 

 

Türk Kahvesi
Türk Kahvesi
Tarçın şeker ihtiyacını karşılıyor.
Tarçın şeker ihtiyacını karşılıyor.

 

 

Yürüyüşümü yapıp geldim a dostlar hak etmedim  mi sade kahveyi? Nasıl güzel bir şeysin sen Türk kahvesi. Kahvaltı geç yapılınca öğle yemeği niyetine bir kaç dilim portakal ve elma üzerine tarçın. Tarçın şeker ihtiyacını azaltıyor ve kili vermeye yardımcı baharatlardan biridir. Akşam yemeği öncesi iki  ceviz yedim.

 
48-3

Bugün bizim buraların yöresel çorbası YARMA çorbası olarak bilinir. Sağlık deposudur kendileri. Tahıllar,bakliyat ne ararsan var içinde buğday, mısır, nohut, fasulye  hepsinin karışımı buğday çorbası yapar gibi güzelce pişirilir pişerken içine pazı da ekliyorum ve kesinlikle ev yoğurdu ile karıştırıp afiyetle yiyoruz. Prenseslerin de çok sevdiği bir çorba. Bugün ki bu çorba  ile haftalık bakliyat ve tahıl ihtiyacımızı karşılamış olabiliriz. Ne diyoruz gidin zalim kilolar?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*