1 Ayda 8 Kilo Vermek Ütopya Değil – Evdeysem

6795
views


Dış görünüş önemli değil diye bir klişe var ya tümüyle yanlış. Bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre bir insanı sevip sevmeyeceğimize saniyeler içinde karar veriyoruz. Bu kadar kısa süre içerisinde kişinin iç dünyasını çözemeyeceğimize göre, bu kararı dış görünüşüne göre veriyor olmalıyız. Dış görünüşümüzle ilgili bazı öğeleri değiştiremeyiz. Boyumuz, ten rengimiz, göz rengimiz genetik faktörler sonucu oluşuyor. Fakat değiştirebileceğimiz bazı özelliklerimiz de var. Örneğin kilo kontrolümüz, aslında bizim elimizde. Gittikçe popülerleşen
Ayça Kaya 1 ay 8 kilo diyeti ile yaşam tarzımızı değiştirirsek ideal kilomuzu yakalarız, bunun sonucunda özgüvenimiz artar ve daha mutlu bir bireye dönüşürüz.

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya sizler için aç kalmadan, sağlığınızı bozmadan 1 ay gibi bir sürede ortalama 8 kilo verdiren diyet listesi hazırladı. Bu diyet listesini hazırlarken uzun yıllardır obezite üzerine yapmış olduğu bilimsel araştırma sonuçlarından yararlandı. Ayça Kaya 1 ay 8 kilo diyetinde vücudunuz için gerekli olan besin öğelerinin tümü kalori değerleri doğrultusunda 4 öğüne dağıtılmıştır. Bu listeyi aslında kısa bir süreliğine uygulayacağınız diyet listesi gibi değil de sağlıklı yaşam anahtarı olarak da düşünebilirsiniz. Baştan uyaralım, hedeflediğiniz kiloya ulaşmanız için sadece beslenme tarzınızı değiştirmeniz yeterli değil. Her gün en az bir saat açık havada yürüyüş yapmanız da gerekli. Bu yürüyüş sizi günlük hayatın stresinden uzaklaştırarak daha olumlu düşünmenizi sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise bol su tüketmeyi ihmal etmemek olacaktır. Gelelim merak ettiğiniz Ayça Kaya 1 ay 8 kilo diyetine:

Günün En Önemli Öğünü Kahvaltı

1ince dilim beyaz peynir

1 Ayda 8 kilo verin
1 Ayda 8 kilo verin

1fincan şekersiz çay

1dilim kepek ya da çavdar ekmeği

Tere, maydanoz, marul v.b.

Öğle Yemeği

100 gr tavuk ızgara ya da 3 adet köfte

1 dilim kepek ekmeği

5-6 kaşık yağsız yoğurt

1 adet portakal

Ara Öğün

1dilim peynirli tost istenirse yanında domates

1 bardak tuzsuz ayran

Hafif ve Sağlıklı Akşam Yemeği

5-6 yemek kaşığı etli sebze yemeği

1 kase sebze çorbası

Sınırsız yeşil salata

5-6 kaşık yağsız yoğurt

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Adınızı Girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.