Yoğurtlu Bezelye ve Kır Pidesiyle Sağlıklı Zayıflama | Evdeki Hanımların Zayıflama , Pratik ve Bilgi Günlüğü

Yoğurtlu Bezelye ve Kır Pidesiyle Sağlıklı Zayıflama

SHARE
, / 318 0

86.Diyet Günü

Beslenme Şekli ve Öğünler:

Sabah Kahvaltısı

Sabah Kahvaltısı

Kahvaltı:

Bugün diyetimizde kahvaltıyı hafif tuttum. Öğleden sonra gezmelere gideceksem sabahtan dengelemeye başlamalıyız baş tacı yeşilliklere eşlik eden peynir,zeytin ve bir dilim çavdar ekmeği ile afiyet ile yedim.Günlük suyumuzda hazırsa.Gün başlayabilirsin artık. Bol hareket ve az kalorili bir gün olması ümidi ile gelsin slogan: gideceksin zalım kilolar?

 

 

 

 

 

Kaşarlı Pide

Kaşarlı Pide

Öğlen: 

Bugün arkadaşlar ile birlikteysem ve pide keyfi yapacaksam dengeli bir gün planı yapıp afiyetle yerim. Hem sohbetin hemde pidenin tadını çıkarttım.Hamarat arkadaşımda maşallah çok leziz yapmış pideyi.Tavuk göğsü, kuru soğan, kırmızı-yeşil ve sarı biberler minicik doğranır. Baharat olarak da tuz, karabiber, pul biber kullanmış arkadaş. İç harcın yanında birazcık kaşar rendesi de fırına gönderip ateş fırında pişirilen bu pideler fena halde lezzetli oluyor. Belki öğlen azcık kaçamaklı olmuş olabilir. Akşama dengelerim ben.? Sağlıklı beslenme ve dengeli seçimler ile yeneriz seni zalım kilolar?

 

 

 

Yoğurtlu Bezelye Tarifi

Yoğurtlu Bezelye Tarifi

Akşam:

Öğlen de kaçamaklı bir öğün olduysa. Akşam yine deneysel bir tarifle  günü kapatıyorum. Yoğurtlu bezelye çorbası şu fikirden ortaya çıktı. Buğdaylı yoğurt çorbası oluyorsa neden bezelyeli yoğurt çorbası olmasın ki. Kuru soğanı biraz soteleyip içine kırmızı biber ekledim. Biraz daha soteledikten sonra bezelyeleri ekleyip çok az su ile pişirdim. Soğuduktan sonra sarımsaklı yoğurt ile karıştırıp dereotu ve pul biber ekledim. Gerçekten lezzetli bir çorba alternatifi oldu. Diyet yaşamımızda deneysel tatlar ile devam. Öyle yada böyle gideceksiniz kilolar?

 

 

Bugünde, sağlıklı zayıflamada sağlam bir adım daha atmış olduk.

Yanıtla

Your email address will not be published.

*

PASSWORD RESET

LOG IN