Yağsız ve Tuzsuz Diyet Günlüğünde Çorba Günü | Evdeki Hanımların Zayıflama , Pratik ve Bilgi Günlüğü

Yağsız ve Tuzsuz Diyet Günlüğünde Çorba Günü

SHARE
, / 459 1

7.Diyet Günlüğü, 2.ETAP

Sabah Çorbası

Sabah Çorbası

Sabah Kahvaltısı:

Bugünü çorba günü ilan ettim. Ben  tiroid hastalarının bağırsak problemleri sık sık yasadığı bir sorundur. Benim ne zaman şişkinlik sorunum olsa yaptığım  bu çorba tam bir kurtarıcıdır. O yüzden güne çorba ile başladım. Sağlık çorbası koydum ismini de aslında yeşil çorbada diyebiliriz. Nasıl yaptığımı merak ediyorsanız hemen bir diyet tarif vereyim size… Malzemelerimiz iki yeşil kabak, yarımşar demet maydanoz, dereotu, nane. iki orta boy kuru soğan, iki diş sarımsak. Kırmızı mercimek ve yeşil mercimek karışımı bir su bardağı olacak toplamda. Hepsini atıyorum düdüklüye göz kararı su. Piştikten sonrada blendır da dırtlıyoruz. İçine tuz ve yağ yok. Ama isterseniz bir çorba kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Kimyon,kekik,pul biber,karabiber sevdiğiniz baharatlar ile ve limonla gün boyu istediğiniz kadar tükete bilirsiniz. Tadı tartışılır ama ben seviyorum. Ödem şişlik hiç bir şey kalmıyor hepsi gidiyor. Bye bye şişliklerrrr?

 

Badem, ceviz, kayısı Öğünü

Badem, ceviz, kayısı Öğünü

 

Öğlen:

Öğlende yine bir kase yeşil çorbam dan içtim. Tokta tutuyor. Tutmasa da mühim değil içeriz bir çorba daha. İkindide yine kahve ve kuru yemişlerimi yedim. Badem,ceviz ve kuru kayısı diyetçinin dolabında asla eksik olmamalı hatta dışarıya çıkarken çantaya atıp dışarıda yiyebilirsiniz. Gereksiz abur cubur yemektense çok daha faydalı oluyor.

 

 

 

 

 

99Akşam Öğünü :

Yine yeşil çorba ile akşam yemeği yiyoruz. Acıkırsam yatmadan iki saat önce bir kase daha içebiliriz. Gün boyu çorba ile geçirdik. Bağırsaklarımıza sağlık olsun. Sonuçta diyet yapınca bağırsaklarımızı da desteklemek gerekiyor. Gün boyu üç litre suyumu da içtim. Bol bol hareket de ettim. Gecede mekik çekip yatacağız ah ahh bi baseni de böyle birden küçülten bir tarif  olsa keşke… Gideceksiniz zalım kilolar?

One Comment

  • Film İzle dedi ki:

    Açıkcası benimde fazlalıklarım var bu kilodan çok çektim uzun zamandır da sizi takip ediyordum zaten bu diyet menünüzüde 1-2 aydır düzenli bir şekilde uygulıyorum ve gayet başarılı oldugunu söyleyebilirim

Yanıtla

Your email address will not be published.

*

PASSWORD RESET

LOG IN