Klimada Dış Ünite Fanı Sorunu ve Çözümü | Evdeki Hanımların Zayıflama , Pratik ve Bilgi Günlüğü

Klimada Dış Ünite Fanı Sorunu ve Çözümü

SHARE
, / 482 0

Klimada Dış Ünite Fanı Sorunu ve Çözümü

İlk piyasaya sürüldüğü dönemlerde bir lüks teknolojisi olarak görülen klimalar günümüz modern çağında artık hemen hemen her evde bulunan beyaz eşya teknolojileri haline geldi. Bu yüzden hem yaşam alanlarında hem de ofislerde ısınma-serinleme ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacı ile Arçelik markalı klima modelleri son derece yoğun şekilde kullanılıyor. Bostancı Arçelik Servisi merkezine sürekli gelen Arçelik klima arızalarının başında iç ünite fanı ve kompresör normal olarak çalışırken dış ünite fanının devreye girmemesi arızası geliyor. Bu arıza ileri nesil teknolojik donanıma sahip olan Arçelik klimalarının bu teknolojisine dair bilgisi ve deneyimi olmayan kişiler tarafından çözülemeyeceği gibi daha büyük sorunlara yol açabilir.

Klimada Dış Ünite

Klimada Dış Ünite

Yıl boyunca sürekli kullanılan klimalar zamanla çeşitli arızalar ile karşı karşıya kalabiliyor ki bu durumda Arçelik teknolojisine uygun kriterlerde servis desteğinin sağlanması gerekliliği oluşuyor. Ünalan Arçelik Servisi klimalardaki tüm arızalanmalarda profesyonel çözümler sağlıyor. Bu yüzden de servis merkezinde tamamen alanlarında uzman ve ileri nesil Arçelik teknolojisine dair deneyim sahibi olan teknik ekipler ile servis desteği sağlanıyor.

 

Arçelik klimalardaki bu soruna yönelik olarak Küçükyalı Arçelik Servisi teknik ekipleri tarafından gerçekleştirilen uygulamalar adım adım şu şekilde oluyor;

 

-İlk olarak bu soruna yol açabilen en önemli etkenlerden olan iç ünite ön kapağı altındaki 2 ve 4 nolu terminaller arasındaki gerilim olduğundan buradaki 220 VAC olması gereken gerilim kontrol edilmektedir. Eğer 220 VAC gerilim tespit edilmez ise SSR’leri kontrol edilir ve gerekli durumlarda parça değişimi uygulanır. SSR’lerde bir sorun bulunmuyor ise kart değişimi gerçekleştirilmektedir.

 

-İkincil olarak ise teknik ekipler iç ünite normal çalışmasını yaptığı esnada dış ünite bağlantı kutusu açılır. Burada 2-3 terminalleri arasındaki gerilim ölçülür ve gerilimin 220 VAC değerinde olup, olmadığı kontrol edilir. Eğer buradaki gerilim 220 VAC değil ise kablo bağlantılarının doğru sırada ve sıkı şekilde bağlı olup, olmadığı kontrol edilir.

 

-Motor sargılarında kısa devre mevcut olduğu tespit edilmesi halinde ise fan motoru komple değiştirilir. Tüm bu çalışmalar esnasında gerekli durumlarda gerçekleştirilen parça değişim uygulamaları sadece orijinal Arçelik yedek parçalar ile gerçekleştirilerek, son derece yüksek bir dayanıklılığın oluşturulması sağlanır.

 

Yanıtla

Your email address will not be published.

*

PASSWORD RESET

LOG IN