İmplant Nedir? | Evdeki Hanımların Zayıflama , Pratik ve Bilgi Günlüğü

İmplant Nedir?

SHARE
, / 188 1

İmplant Nedir?
Titanyum maddesinden yapılan ve eksik dişlerin yerine doğal diş görünüm, kullanım ve sağlamlığı kazandıran implant, diş tedavilerinde oldukça sıklıkla başvurulan bir uygulamadır. İmplant nedir öğrendikten sonra cerrahi işlem sonrasında diş kemiğine tamamen tutunması 3 ay gibi bir süreyi kapsadığını da bilmenizde fayda vardır. Diş köküne tutunarak gerçek diş özelliği kazandırılan implant hastanın tüm sorunlarını geride bırakmasını sağlamaktadır. Birden fazla diş eksikliği olan hastalarda uygulanabileceği gibi ağzında hiç dişi olmayan kişilerde de uygulanabilir. Çene kemiğine tutturulan bir tedavi yöntemi olduğundan kişinin çene ve kemik yapısı tedavinin süresini belirler. Yeterli oranda çene kemiği sağlam olmayan hastalar için kemiğe çeşitli uygulamalar yapılır ve diş kemiği implanta hazır hale getirilir.
İmplant tedavisinden yararlanabilecek kişilerde yaş sınırlaması olmamasına rağmen, gelişimini tamamlamamış olan çocuklar ve gençlerde genellikle tercih edilmeyen bir tedavi yöntemidir. İmplant nedir ve tedavi süreci ağrılı mı geçer diye öğrenmek isterseniz, lokal anestezi uygulamasıyla yapılan tedavi yöntemi olması nedeniyle hasta implant yerleştirilmesi sırasında ağrı hissetmez. Tedavi sonrasında hasta birkaç gün ağrı hissedebilir. Bu gibi durumlarda hekim ağrı kesici vererek hastanın ağrı hissinin azalmasını sağlar.

Kaynak: http://www.implantdental.gen.tr/

One Comment

  • Sancılı bir dönem oluyor implant dönemi, fakat yararlı bir şey olarak da nitelendirebiliriz. Çünkü bir dişimizi kaybettiğimizde köprüleme olarak diğer yan diş ile birlikte kaplama yaptırmak zorunda kalıyoruz, bu da herkesinseveceği bir durum değil.

Yanıtla

Your email address will not be published.

*

PASSWORD RESET

LOG IN