Günlük Kalori İhtiyacım Ne kadar ? | Evdeki Hanımların Zayıflama , Pratik ve Bilgi Günlüğü

Günlük Kalori İhtiyacım Ne kadar ?

SHARE
, / 6212 2

Kilo vermenin en doğru yolu günlük kalori ihtiyacınıza göre temiz ve faydalı gıdalarla beslenmektir. bitkisel olan gündelik kalori ihtiyacınızın ne kadar olduğunu bilmeniz büyük önem taşımaktadır. ‘Diyete Günlüğü’ olarak sizlere, kalori hesaplamanın en kolay yolunu gösteriyoruz.

Kalori ihtiyacı kilo başına  23’tür. Yani, sahip olduğunuz kilonuzu 23 ile çarparsanız, günlük kalori ihtiyacınızı bulabilirsiniz. Fakat zayıflamak istiyorsanız, çıkan sonucu en az 500 kalori düşürmenizi öneriyoruz. Verdiğimiz formülü göz önüne alıp buradan hesapla, 50 kilogram olan bir kişinin günde 1150 kalori alması gerekiyor. şayet hareketsizse bu değeri 900’e indiriliyor. Hareketliyse de alınacak kaloriye 25 kalori daha eklenebiliyor. Bu orantıda kendi kalori hesabınızı günlük olarak yapabilirsiniz.
Vücut Kitle İndeksinizi ise(Kilonuzun fazla-eksik durumu) sağ kısımdan öğrenebilirsiniz..

Sağlıklı Zayıflamalar ! 🙂

 

2 Comments

 • bilimselkafe dedi ki:

  Verdiğiniz değerler oldukça yanlış. ortalama 70 kg ağırlığında bir insan sadece 3 saat uyku ile bile 200kalari enerji yakmaktadır. koşu ile bu 20 dakikadır verdiğiniz değerlerle biri ciddi sorunlar yaşayabilir.

  • Evdeysem dedi ki:

   Merhaba, bunlar ortalama değerlerdir. Kilodan-kiloya boydan-boya ve metabolizmaya kadar farklılık gösterebilir. Örnekteki kişi uyurken 200 değilde 500 kalori de yakabilir. Koşarken de 150 kalori yakabilir. Bunun sonucunu diyetisyenler, doktorlar vs. bilmektedir. Bizim burada verdiğimiz değerler ortalamadır.

   Sağlıklı Günler Dileriz.

Yanıtla

Your email address will not be published.

*

PASSWORD RESET

LOG IN