Cep telefonları spermleri pişiriyor! | Evdeki Hanımların Zayıflama , Pratik ve Bilgi Günlüğü

Cep telefonları spermleri pişiriyor!

SHARE
, / 260 1

İsrail’deki Haifa Teknik Üniversitesi’nde yapılan araştırmada; cep telefonlarının aktif olarak yüzen sperm sayısını ve sperm kalitesini azalttığı, bunun sebebinin de elektromanyetik aktiviteden kaynaklanan ısı artışı olduğu saptandı.

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, erkekleri yakından ilgilendiren araştırma hakkında şu bilgileri verdi:

“Çalışmada üreme kliniğine başvuran 100’den fazla erkek izlendi. Bu erkekler telefonlarını kasık bölgesine yakın taşıyorlar, telefonla şarj olma esnasında konuşuyorlar ve gece uyurken telefonlarını yattıkları yerin sadece birkaç santim uzağına bırakıyorlardı.

Özellikle Batı’da, erkekler arasında sperm kalitesinin azalması bariz olup, çiftlerin yüzde 40’ında çocuk sahibi olma konusunda da problemler çıkmaktadır. Üreme kapasitesindeki azalma ile cep telefonu kullanımı artışı arasındaki bağlantı anlamlı bulunmuştur.”
 

One Comment

  • izmir mezar dedi ki:

    Bende telefonu genelde baş ucuma koyuyorum ve sağlıklı bir uyku uyuyamıyorum sanırım sadece sprem değil beyinle ilgili de bazı hasarlar bırakıyor.

Yanıtla

Your email address will not be published.

*

PASSWORD RESET

LOG IN