3 Aylık Diyet Günlüğünü Tamamlama, Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama | Evdeki Hanımların Zayıflama , Pratik ve Bilgi Günlüğü

3 Aylık Diyet Günlüğünü Tamamlama, Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama

SHARE
, / 477 0

90.Diyet Günlüğü

3 Aylık Diyet Günlüğünün Sonu ve Son Öğün Beslenme Şekli

Bol Proteinli Kahvaltı

Bol Proteinli Kahvaltı

Kahvaltı

Diyet günlüğümüz de bugün kahvaltıda mini domates hamburgerler yumurtamıza eşlik etti. Bol dereotu ve salatalıkla ile çok doyurucu bir kahvaltı oldu. Minik domatesleri ortadan ikiye bölüp arasına birazcık beyaz peynir ve nane koyup kürdanla tutturuyoruz. Aynı mantıkla arasına küçük köfteler koyarak da mini ekmeksiz hamburgerler yapabilirsiniz. Bol bol yürüyüşlü geçecek bir gün başlayabilir artık.

 

 

 

 

Övelemeç(Ölemeç) Çorbası

Övelemeç(Ölemeç) Çorbası

Öğlen:

Öğlen yemeğimizde yöresel bir çorba olan övelemeç (ölemeç) çorbasından yedim. İçinde ufalanmış hamurlar ama hamur dediğime bakmayın köy unundan minicik parçalar halinde yapılmış haşlanmış hamur,nohut ve pazı var. Normalde üzerine mantı sosu gibi yağ yapılır ben diyete uydurabilmek için pul biber ve nane attım. Gerçekten enfes bir çorba.Çorbayı içtikten sonra tekrar yürüyüş yapmak şart oldu. Olsun, bol hareket ile çalışsın metabolizma ve erisin yağlar.

 

 

 

 

Kabak Sandal

Kabak Sandal

Akşam:

Akşam yemeğimizde Kabak sandal. Diyetlerin göz bebeği kabağı çocuklara keyifle yedirebileceğiniz enfes bir şey. Ben çok seviyorum. Haşlanmış kabakların karın kısmını oyup içine lor peynir, dereotu, maydanoz ve bir yumurta kırıp karıştırıp bu harcı kabakların içine doldurup fırında kızarana kadar pişiriyoruz. Çocuklar ile beraber afiyetle yedik. Bayılıyorum bu tarz diyet yemeklere. Sağlıklı seçimler ile diyet hayatımızı renklendiriyoruz. Aslında hep dediğim gibi bizimki diyet değil sağlıklı beslenme. Zaten sağlıklı beslendiğimiz ve beslenme düzenimizde denge kurmayı başardığımız zaman. Kilo vermek gibi bir derdimizde kalmıyor. Bu şekilde 10 kilo vermiş bir anne olarak ısrarla tavsiye ederim. O zaman gelsin slogan ? bye bye zalım kilolar hoşgeldin fit yaşam?

Yanıtla

Your email address will not be published.

*

PASSWORD RESET

LOG IN